Energie nestačila na Liberec, rozhodlo se ve třetí třetině

V rámci 32. kola hostila Energie v posledním zápase letošního roku Liberec. V první třetině se podařilo energetikům otevřít gólový účet, když Krále propálil Jan Hladonik. Ve druhém dějství navýšil náskok Matěj Stříteský, ale poté už padaly góly pouze do karlovarské bráně. Liberec tak ze západu Čech odjíždí s tříbodovým ziskem.
Tipsport extraliga, 32. kolo, so 30.12.2023, Karlovy Vary, KV Arena
Bílí Tygři Liberec
2:4
1:0, 1:1, 0:3
Branky a nahrávky: 03:00 Hladonik (Přikryl; 5/5), 30:58 Stříteský (Rohan, Redlich; 5/5) – 34:45 Bulíř (Flynn, Birner; 5/4), 42:49 Rychlovský (Melancon, Faško-Rudáš; 5/5), 58:43 Filippi (Najman, Melancon; 5/4), 59:59 Bulíř (Vlach; 5/5). Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Brejcha, Thuma. Diváci: 5044. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Střely na branku: 30:31 (12:4, 11:17, 7:10). Zblokované střely: 14:13. Hity: 5:8. Vhazování: 23:36. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
diváci5044
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Rohan, Stříteský, Pulpán, Bartejs, Rulík – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – Jiskra, Černoch, Procházka – Redlich, Hladonik, Kružík – Koffer, Přikryl, Kofroň.
Bílí Tygři Liberec: Král – Ivan, Melancon, McCoshen, Budík, Derner, Knot – Rychlovský, Filippi, Faško-Rudáš – Vlach, Najman, Flynn – Birner, Bulíř, Klima – Šír.

Karlovarským se vyvedl začátek utkání. Už v první minutě si domácí vybojovali přesilovou hru. Tu sice nedokázali využít, ale po návratu Flynna z trestné lavice propálil Krále na třetí pokus Jan Hladonik - 1:0. Vedení mohli domácí několikrát navýšit. Nejblíže gólu byl Jiří Černoch, který přebruslil obranu Liberce a vydal se sám hostujícího brankáře, který jeho kličku v koncovce vystihl. Aktivní energetici nepouštěli svého soupeře příliš do šancí, a tak měli Tygři pět minut před koncem třetiny teprve dvě střely. Reputaci si hosté napravili v posledních minutách, kdy byli velice aktivní a Karlovarští začali chybovat. Do přečíslení dva na jednoho se v oslabení vydal Ivan s Tomášem Filippim, jehož ránu zastavil Frodl skvostným zákrokem lapačkou a připsal si první větší zákrok v zápase. Sedm vteřin před koncem Karlovarští překombinovali svou největší šanci. V přečíslení dva na jednoho se řítil na Krále Hladonik s Danielem Kružíkem, jenž z bezprostřední blízkosti zazdil svou šanci.

V aktivní hře pokračovali energetici i ve druhé třetině. Už po několika málo vteřinách ujel Iikka Kangasniemi, který chtěl svou sólo akci zakončit kličkou nad beton Krále, ale brankář Liberce předvedl skvělý zákrok lapačkou. Další šance přišla opět ze strany Karlovarských. Do úniku se v přesilové hře dostal také Vít Jiskra, jenž ze slotu mířil těsně vedle. O minutu později už zvedl ze fanoušky ze sedadel Ondřej Procházka, který z pravého kruhu však rozvlnil pouze boční síť. Ve 31. minutě se však přání diváků o další branku splnilo. Matěj Stříteský střelou na vzdálenější tyč poslal Energii do dvoubrankového vedení - 2:0. Po polovině zápasu se do akcí pouštěli také hosté, kterým se ve 35. minutě podařilo snížit. Přesilovou hru využil Michal Bulíř, když zakončil mezi betony přesouvajícího se gólmana Karlových Varů - 2:1. O několik chvil později mohl Bulíř dokonce srovnat, když uprchl karlovarské obraně. Jeho úmysly však Dominik Frodl přečetl, a tak se skóre už do konce třetiny neměnilo.

Úvod závěrečné dvacetiminutovky patřil spíše hostujícím, kteří se snažili o vyrovnání. Nakonec jejich snaha přinesla ovoce. propasíroval kotouč skrze karlovarského beka až do Frodlovy svatyně - 2:2. Domácí se na druhé straně pokoušeli znovu získat vedení. K dispozici měli i početní převahu, v nichž si energetici ovšem nevedli ideálně, a tak zůstalo skóre neměnné. Karlovarští se mohli ujmout vedení v 55. minutě, kdy Rachůnek našel Iikku Kangasniemiho, jehož v koncovce zastavil přesouvající se Král. O tři minuty později získal Liberec přesilovou hru, kterou využil a dostal se tak poprvé v zápase do vedení. Tomáš Filippi od modré čáry vyslal střelu, proti které neměl karlovarský gólman žádnou šanci - 2:3. Domácí ještě zkusili hru se šesti bruslaři v poli. Prázdné brány využil Michal Bulíř, jenž současně se závěrečnou sirénou potvrdil vítězství Liberce - 2:4.

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): Na naší straně jsou horší pocity. Z mého pohledu jsme odehráli velice dobré a kvalitní utkání. Měli jsme výborné dvě třetiny. Bohužel jsme nedokázali odskočit o víc gólů přesto, že jsme třikrát unikli a vytvořili jsme si šance. Zápas na konci rozhodlo nešťastné vyloučení a velmi dobře sehraná přesilová hra hostů. Mám pocit, že jsme si dnes nezasloužili prohrát.

Jiří Kudrna (Bílí Tygři Liberec): Do Karlových Varů jsme přijeli s nějakým záměrem. Po minulém utkání, které se nám nepodařilo, jsme jeli složit reparát a dodržovat systém, který jsme si nastavili. Myslím si, že to se nám povedlo. Na začátku utkání nás trochu zabrzdila vyloučení, tudíž první třetina nebyla vůbec jednoduchá. Domácí měli výborný pohyb a hráli velice dobře. My jsme během celého zápasu tvrdě pracovali. Důležité bylo vstřelení gólu na 2:1, čímž jsme se dostali do utkání. Ve druhé třetině jsme měli i další příležitosti a na druhou stranu šance soupeře vychytal výborný Daniel Král. Do závěrečné dvacetiminutovky jsme šli v dobrém rozpoložení. Věřili jsme si, tým se navzájem povzbuzoval a střídačka žila. Tvrdě jsme pracovali a vyrovnali jsme. Za nerozhodného stavu se štěstí přiklonilo na naší stranu a odvážíme si tři body. Jsme za to moc rádi, protože se nám dvě utkání po Vánocích nepodařila a dnes jsme to zvládli. Hráče v čele s brankářem musíme pochválit za odvedený výkon.